اخبار لحظه به لحظه روز سوم حمله رژیم صهیونیستی به غزه (جمعه)

به نقل از خبرگزاری فارس خبرگزاری فارس: عصر چهارشنبه پس از به شهادت رساندن یکی از رهبران حماس از سوی رژیم صهیونیستی، جنگنده‌های اسرائیل با تهاجم وحشیانه به غزه تعدادی از فلسطینی‌ها را کشته و زخمی کردند و ارتش این رژیم به حالت آماده باش درآمد.


9 درخواست آمریکا از حماس برای توقف حملات موشکی؛ «اویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شده که آمریکا از حماس خواسته تا بدون قید و شرط به حملات موشکی خود پایان دهد.
23:28 جنگنده‌های اسرائیلی شهروندان را در نزدیکی مسجدی در غزه هدف قرار دادند؛ منابع فلسطینی از یک رشته انفجار در جنوب شهر غزه خبر دادند. همچنین جنگنده‌های اسرائیلی شهروندان غیرنظامی را در نزدیکی مسجدی در منطقه الشجاعیه غزه مورد هدف قرار دادند.
23:26 تظاهرات ضد اسرائیلی در 50 نقطه جهان+ فیلم
23:12 بان‌کی‌مون به غزه هم سفر می‌کند؛ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرده است که بان‌کی‌مون هفته آینده علاوه بر اسرائیل، به غزه نیز سفر خواهد کرد.
22:55 تهدید علنی رژیم صهیونیستی به ترور هنیه و الزهار؛ «یسرائیل کاتس» وزیر حمل‌ونقل رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که اسماعیل هنیه رئیس دولت فلسطین در غزه و محمود الزهار یکی از فرماندهان حماس هدف «مشروعی» برای ترور هستند.
22:53 بسیاری از اهالی تل‌آویو شهر را ترک کرده‌اند/ پناهگاه‌های موشکی مملو از جمعیت؛ شبکه 10 تلویزیون اسرائیل اعلام کرده است که خیابان‌های تل‌آویو بسیار خلوت شده‌اند. تخلیه پارکینگ‌ها و کاهش ترافیک در شهر کاملا قابل مشاهده است. بسیاری از اسرائیلی‌ها، تل‌آویو را به مقصد شهرهای دورتر از غزه، ترک کرده‌اند. این افراد به دنبال اسکان در شهرهایی هستند که از برد موشکی مقاومت فلسطین دور باشد.
22:49 شلیک موشک از سینای مصر به شهرک‌های اسرائیلی؛ شبکه 10 اسرائیل از شلیک موشک‌هایی از مصر به سوی شهرک‌های اسرائیلی در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد.
22:27 تل‌آویو: درصورت پایان حملات حماس، به حملات پایان می‌دهیم؛ «مایکل اورن» نماینده اسرائیل در سازمان ملل اعلام کرد که اگر حملات موشکی پایان یابد، اسرائیل نیز عملیات خود را متوقف می‌کند.وی گفت: «اگر آن‌ها کنار بکشند، ما نیز کنار می‌کشیم. ما به دنبال تشدید اوضاع نیستیم».
22:18 یکی از رهبران مقاومت فلسطین به همراه سه برادرش شهید شد؛ احمد ابو جلال از رهبران گردان‌های قسام در حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به منزل وی در اردوگاه مغازی شهادت رسید. سه برادر دیگر ابوجلال نیز در این حمله به شهادت رسیدند.
22:08 شناسایی مکان تعدادی از سران حماس در سفر اخیر امیر قطر به غزه؛ اطلاعات موثق حاکی از آن است که در جریان سفر اخیر شیخ حمد، امیر قطر و موزه، همسرش به نوار غزه،‌ اهداف و مکان‌های تعدادی از شخصیت‌های اصلی جنبش حماس مشخص شد.
21:52 ۳ شهید در دور جدید حملات جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه؛ در دور جدید حملات جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه،‌ 3 نفر در اردوگاه «المغازی» به شهادت رسیدند.
21:41 حملات موشکی مقاومت خواب را از چشمان صهیونیست‌ها ربود؛ گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین با شلیک موشک‌های خود به اراضی اشغالی خواب را از شهرک‌نشینان صهیونیست ربودند.
21:33 شبکه 2 اسرائیل: 75 هزار نظامی ذخیره اسرائیلی فراخوانده می‌شوند؛ شبکه 2 اسرائیل خبر داد که ارتش اسرائیل 75 هزار نظامی ذخیره را برای مشارکت در جنگ علیه غزه فرا می‌خواند.
21:03 محمود عباس: تجاوز اسرائیل به غزه تجاوز به کل ملت فلسطین است؛ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تجاوز به غزه را تجاوز به تمامی ملت فلسطین خواند و خواستار اتحاد برای مقابله با این تجاوز شد.
21:01 بهت رسانه‌های صهیونیست از افزایش کمی و کیفی موشک‌های مقاومت؛ رسانه های صهیونیست با بهت و حیرت اعلام کردند که فلسطینی‌ها به اندازه تمام موشک های 22 روزجنگ 2008، در همین سه روز موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند.
20:46 راهپیمایی ضداسرائیلی مردم آمریکا از مقابل وزارت خارجه تا کاخ سفید؛ مردم آمریکا امروز بعد از ظهر ساعت 18 به وقت محلی و در اعتراض به حمله رژیم صهیونیستی به غزه مقابل وزارت خارجه این کشور راهپیمایی می‌کنند. معترضان حمله اسرائیل به غزه در ادامه به سمت کاخ سفید حرکت می‌کنند.
20:33 صهیونیست‌ها آماده باش در قدس را تشدید کردند؛ شبکه خبری المیادین گزارش داد که ارتش اسرائیل حالت آماده باش در قدس اشغالی را تشدید کرد، این اتفاق بعد از آن روی داد که نیروهای مقاومت چندین راکت به سوی قدس شرقی شلیک کردند، سخنگوی ارتش اسرائیل خبر برخورد دو راکت نیروهای مقاومت در نزدیکی بیت‌المقدس را تائید کرده است.
20:11 نتانیاهو: به حملات سنگین خود ادامه می‌دهیم؛ نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی گفت: «ما به وارد کردن ضربات سنگین به مواضع حماس ادامه می‌دهیم و به حملات سنگین خود به موشک‌هایی که مرکز و جنوب اسرائیل را هدف گرفته‌اند، ادامه خواهیم داد».
20:01 اسرائیل مرز مصر با غزه را بمباران کرد؛ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منطقه مرزی مصر با فلسطین اشغالی در غرب رفح را بمباران کردند. اسرائیل از دقایقی قبل موج جدیدی از حملات را آغاز کرد.
19:57 شبکه 10 اسرائیل: حماس هنوز هزاران موشک دارد؛ شبکه 10 اسرائیل خبر داد جنبش حماس هنوز هزاران موشک کوتاه برد و میان برد در اختیار دارد.
19:49 شبکه 2 اسرائیل: خیابان‌های تل‌آویو خالی از جمعیت شد؛ شبکه 2 اسرائیل خبر داد که خیابان‌های تل‌آویو و دیگر شهرهای سرزمین اشغالی خالی از جمعیت شده است.
19:48 موشک‌های مقاومت صهیونیست‌ها را راحت نمی‌گذارند؛ رسانه‌های صهیونیست از انفجارهای متعدد در نقاط مختلف فلسطین اشغالی خبر داده‌اند.
19:45 شاه سعودی حملات صهیونیست‌ها به غزه را محکوم نکرد؛ "عبدالله بن عبدالعزیز" در تماس تلفنی با "محمد مرسی" رئیس جمهور مصر با اشاره به اوضاع نوار غزه، خواستار آرام کردن اوضاع و در پیش گرفتن "رفتار عاقلانه" شد.
19:42 ارتش اسرائیل از مفقود شدن یک جنگنده اف-16 و دو خلبان آن خبر داد؛ شبکه خبری المنار لبنان اعلام کرد رسانه‌های اسرائیلی به نقل از ارتش اسرائیل خبر داده‌اند که یک جنگنده اف-16 و دو خلبان آن بر فراز نوار غزه مفقود شده‌اند.
19:37 حرکت خودروهای امدادی به سوی اطراف منزل وزیر خارجه اسرائیل؛ شبکه خبری المنار خبر داد خودروی‌های امداد به سوی اطراف منزل «آویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه اسرائیل در شهرک «نوکیم» شتافتند.
19:33 باراک افزایش جذب نیروهای ذخیره را تایید کرد/اعلام آماده باش در بیمارستانهای اسرائیل؛ ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مصوبه افزایش جذب نیروهای ذخیره ارتش این رژیم را تایید کرد.
19:20 گروههای فلسطینی تجاوزگری صهیونیست‌ها را بررسی می‌کنند؛ گروههای فلسطینی امشب برای بحث و بررسی تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی نشستی را با هم برگزار می کنند.
19:16 ارتش اسرائیل اصابت موشک در نزدیکی قدس شرقی را تائید کرد؛ سخنگوی ارتش اسرائیل خبر برخورد دو راکت نیروهای مقاومت در نزدیکی بیت‌المقدس را تائید کرده است.
19:14 پرواز گسترده جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز منطقه جنگنده سرنگون شده؛ گردان‌های القسام اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی با پرواز گسترده بر فراز مرکز غزه، مانع از رسیدن مبارزان گردان‌های القسام به محل سقوط جنگنده سرنگون شده اسرائیلی شده‌اند.
19:08 سفر پادشاه اردن به انگلیس به تعویق افتاد؛ «عبدالله دوم» پادشاه اردن سفر خود به انگلیس را که قرار بود هفته آینده انجام شود، به تعویق انداخته است.
19:02 سازمان همکاری اسلامی در محکومیت جنایات اسرائیل در غزه بیانیه صادر کند؛ وزیر امور خارجه ایران در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی ضمن محکوم کردن تجاوز اسرائیل به غزه، خواستار صدور بیانیه‌آی از سوی این سازمان در محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی شد.
18:48 اردوغان: حملات هوایی اسرائیل به غزه «شیرین‌کاری» قبل از انتخابات است؛ «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه حملات هوایی اسرائیل به غزه را شیرین کاری قبل از انتخابات توصیف کرده و گفت این هفته با «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر بحران را بررسی خواهد کرد.
18:25 تماس تلفنی صالحی با رمضان عبدالله/ آمادگی وزیر خارجه ایران برای سفر به غزه؛ وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با رمضان عبدالله آمادگی خود را برای سفر به غزه اعلام کرد و از آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه در زمینه دارو و غذا به مردم غزه خبر داد.
18:33 صدها انگلیسی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در لندن تجمع کردند؛ امروز صدها نفر در برابر سفارت اسرائیل در لندن تظاهرات کردند و خواستار توقف حملات به غزه شدند. علاوه بر لندن، تظاهرات‌های مشابهی در چندین شهر دیگر انگلیس نیز برگزار شده است.
18:29 اصابت دو موشک در قدس اشغالی؛ شبکه‌های خبری الجزیره و العربیه از انفجار دو موشک در قدس اشغالی خبر دادند و اعلام کردند که صدای آژیر خطر در این شهر به صدا درآمد.
18:16 گردان‌های القسام یک جنگنده اسرائیلی را بر فراز غزه سرنگون کرد؛ شبکه خبری الجزیره اعلام کرد گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین [حماس] خبر داد که جنگنده اسرائیلی را به وسیله موشک زمین به هوا بر فراز غزه سرنگون کرده است.
18:02 هشدار وزارت امنیت داخلی اسرائیل/نبرد تا 7 هفته ادامه خواهد داشت؛ وزارت امنیت جبهه داخلی رژیم‌صهیونیستی به اسرائیلی‌ها هشدار داده است که خود را برای 7 هفته نبرد با غزه آماده کنند.
18:00 هشدار گردانهای القدس: فراتر از تل‌آویو را می‌زنیم؛ یکی از رهبران گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمله زمینی بکند، فراتر از تل آویو را با سامانه فجر 5 هدف قرار می‌دهیم.
17:53 عراق: از سلاح نفت علیه اسرائیل استفاده کنید؛ نماینده عراق در اتحادیه عرب اعلام کرد که باید برای مقابله با اسرائیل از سلاح نفت استفاده کرد.
17:47 مردم کرانه باختری حمله به غزه را محکوم کردند/ درگیری صهیونیست‌ها با فلسطینیها در رام الله؛ مردم فلسطین در شهرها و روستاهای کرانه باختری رود اردن با برگزاری تظاهرات، حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.
17:40 جلسه اضطراری سه جانبه نتانیاهو، پرز و لیبرمن؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه و شیمون پرز رئیس این رژیم برای بررسی آخرین تحولات جنگ غزه جلسه برگزار کردند.
17:32 حمایت پوتین از تلاش مصر برای برقراری آتش‌بس میان غزه و اسرائیل؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با «محمد مرسی» همتای مصری‌اش از تلاش قاهره برای عادی‌سازی وضعیت در نوار غزه حمایت کرده است.
17:30 گزارش بی‌بی‌سی از «اشکلون»؛ اکثر مغازه‌ها تعطیل و افراد کمی در خیابان‌ها هستند؛ خبرنگار شبکه بی‌بی‌سی مستقر در شهر «اشکلون» از وضعیت بد ساکنان این شهر خبر داد. به گفته «بن براون» خبرنگار بی‌بی‌سی این شهر در نزدیکی مرز غزه واقع است و بارها هدف خمپاره‌های نیروهای مقاومت قرار گرفته است.
17:24 استقرار تیپ«گولانی» اسرائیل در اطراف نواز غزه؛ رسانه های رژیم صهیونیستی گفتند که مسئولان این رژیم تیپ گولانی را که متشکل از نیروهای زبده و نخبه است، در اطراف نوار غزه مستقر کرده اند.
17:18 استقرار نیروی «ویژه» گردان القدس در مرز غزه با فلسطین اشغالی؛ گردان القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین نیروهای خود را در اطراف مرز زمینی غزه با سرزمین‌های اشغالی مستقر کرد.
17:10 مصری‌ها قطع روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل را خواستار شدند؛ هزاران نفر از مردم مصر پس از ادای نماز جمعه از مسجد عمر مکرم در قاهره به سمت میدان التحریر در قلب پایتخت حرکت کرده و دولت را به اتخاذ تداییر قاطعانه در قبال اسرائیل از جمله قطع روابط دیپلماتیک با آن فرا خواندند.
17:07 3 نظامی صهیونیست در اشکول زخمی شدند؛ رسانه های رژیم صهیونیستی گفتند که دردی اصابت موشک های مقاومت فلسطین از نوار غزه به شهرک اشکول، سه نظامی صهیونیست زخمی شده اند. به گفته این رسانه ها، وضعیت یکی از این نظامیان صهیونیست وخیم گزارش شده است.
17:03 تظاهرات گسترده در بیت‌المقدس در حمایت از غزه؛ امروز اهالی بیت‌المقدس تظاهرات گسترده‌ای را در شرق این شهر برگزار کردند. این تظاهرات در حمایت از غزه و در ورودی موسوم به دمشق انجام گرفته است. پلیس مرزی اسرائیل با تظاهرات‌کنندگان برخورد کرده است. چندین فلسطینی در این تظاهرات بازداشت شده‌اند.
17:01 اصابت موشک مقاومت به نزدیک سفارت آمریکا در تل آویو؛ پلیس رژیم صهیونیستی و شاهدان عینی گفتند: صدای انفجار در شهر تل آویو که باعث به صدا در آمدن آژیر خطر شد، ناشی از اصابت یک فروند موشک از نوار غزه به فاصله200 متری سفارت آمریکا بود که مشرف به دریا است. «میکی روزنفیلد» سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی گفت: فکر می کنیم که به سواحل تل آویو اصابت کرده است. درهمین حال، شاهدان عینی گفتند که موشک در فاصله حدود 200 متری سفارت آمریکا در دریا سقوط کرد.
16:46 اخوان المسلمین مصر خواستار کمک تسلیحاتی به غزه شدند؛ صدها تن از اعضای اخوان المسلمین مصر و حزب آزادی و عدالت با تظاهرات پس از نماز جمعه در شهر سوئز، ضمن محکوم کردن حمله اسرائیل به غزه، رئیس جمهور مصر را به کمک تسلیحاتی به غزه علیه اسرائیل فراخواندند.
16:44 23 فلسطینی در حملات صیهونیست‌ها شهید و 250 نفر زخمی شدند؛ شبکه تلویزیونی المنار لبنان به نقل از منابع فلسطینی اعلام کرد: در حملات مداوم ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون 23 نفر شهید و 250 نفر زخمی شده اند. شش نفر از شهدای حملات صهیونیست ها کودکان فلسطینی هستند.
16:42 واشنگتن پست: مصر و آمریکا بازنده، حملات اسرائیل به غزه هستند؛ روزنامه واشنگتن پست آمریکا در سرمقاله امروز خود هشدار داد که در صورت ادامه حملات شدید اسرائیل به غزه، مصر و آمریکا زیان فراوانی را متحمل شده و بازنده خواهند بود.
16:40جلسه نتانیاهو و پرز برای بررسی وضعیت امنیت اسرائیل؛ بنیامین نتانیاهو و شیمون پرز برای بررسی وضعیت کنونی درگیری‌ها در غزه با هم جلسه داشته‌اند. به نوشته تایمز، اسرائیل پس از این دیدار بوده که نتانیاهو مطلع شده است که جنوب و مرکز فلسطین اشغالی هدف حمله موشکی قرار گرفته است. نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در حال حاضر در یک جلسه ارزیابی امنیتی به سر می‌برد.
16:31 حمله جدید جنگنده‌های صهیونیست به غزه+ فیلم
16:25 تمام پناهگاه‌های تل‌آویو از بیم حملات موشکی مقاومت به روی اسرائیلی‌ها باز شد؛ مسئولان شهری تل‌آویو اعلام کرده‌اند که تمام پناهگاه‌های موشکی این شهر را برای دفاع از اسرائیلی‌ها باز کرده‌اند. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که یک فروند موشک نیروهای مقاومت دقایقی قبل در تل‌آویو فرود آمد.
16:23 نیروی هوایی اسرائیل در 15 دقیقه 12 بار به غزه حمله کرد؛ رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند طی 15 دقیقه اخیر 12 بار مناطق مختلف نوار غزه را مورد هدف قرار داده‌اند.
16:23 امیر قطر خطاب به هنیه: به ائتلاف با ایران پایان بده و مبارزات مسلحانه را متوقف کن؛ منابع فلسطینی گزارش دادند که امیر قطر در سفر اخیر خود به غزه پیشنهاد‌های اغواکننده‌ای به اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب فلسطین در صورت چشم پوشی از ائتلاف با ایران و نیز توقف مبارزات مسلحانه داده است.
16:22 مرسی: مصر غزه را تنها نخواهد گذاشت؛ مرسی در سخنرانی کوتاهی که پس از نماز جمعه امروز در مسجد فاطمه الشربتلی در قاهره ایراد کرد، گفت: «ما حمله اسرائیل به غزه را تجاوز آشکار دانسته و به تجاوزکاران هشدار می دهیم که به هیج وجه در غزه حقی ندارند. اسرائیل در صورت ادامه حملات خود به غزه، بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد و باید مسوولیت تجاوزات خود را بپذیرد. من از طرف خود و ملت مصر اعلام می کنم که مصر امروز با گذشته متفاوت است و عربها اکنون با گذشته تفاوت دارند.»
15:53 مقاومت شهرهای بئرالسبع، عسقلان و اسدود را موشک‌باران کرد. نیروهای مقاومت فلسطینی در پی ادامه بمباران جنگنده‌های اسرائیلی علیه نوار غزه،‌ شهرهای بئرالسبع،‌عسقلان و اسدود را موشک‌باران کردند.
15:41 سه صهیونیست در منطقه «اشکول» مجروح شدند. سایت روزنامه صهیونیستی هاآرتص در صفحه اخبار لحظه به لحظه خود از تجاوز رژیم متبوعش به نوار غزه، از مجروح شدن سه صهیونیست در منطقه «اشکول» خبر داده است.
15:36 وزیر امنیت و رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل به پناهگاه فرار کردند. روزنامه اسرائیلی معاریو نوشت وزیر امنیت داخلی و رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل که در مقر وزارت جنگ حضور داشتند به محض شنیدن صدای آژیر خطر در تل‌آویو به پناهگاه وزارتخانه فرار کردند.
15:24 غرش فجر-5 در آسمان تل‌آویو+ فیلم
15:16 مقاومت بازهم تل‌آویو را هدف قرار داد. مقاومت برای سومین بار در دو روز گذشته پایتخت اسرائیل را هدف حمله موشکی خود قرار داد.
15:04 گروه‌های مقاومت موشک ساخت غزه به سمت تل‌‌آویو شلیک کردند. گروه‌های مقاومت فلسطین از شلیک یک فروند موشک ساخت داخل غزه به سوی تل‌آویو خبر دادند.
14:48 اعدام یک جاسوس اسرائیلی در غزه. نیروهای مقاومت فلسطین امروز یک جاسوس اسرائیلی را که اطلاعات تحرکات نیروهای مقاومت مراکز امنیتی آنها و اماکن پرتاب موشکها را به رژیم صهیونیستی می داد، اعدام کردند.
14:36 پرتاب «موشک دوربرد» به سوی کنست اسرائیل توسط گردان‌های القسام. گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین [حماس] اعلام کرد ساختمان کنست اسرائیل را با موشکی دوربرد مورد هدف قرار داده است.
14:33 درخواست مرکل از مصر در اعمال فشار به حماس برای توقف درگیری های غزه. سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور از دولت مصر درخواست کرد از نفوذ خود بر حماس برای توقف درگیری‌ها استفاده کند.
14:20 مسلمانان مالزی علیه حملات اسرائیل به غزه تظاهرات کردند. این تظاهرات در «کوالالامپور» پایتخت مالزی برگزار شد و معترضان به سوی سفارت آمریکا راهپیمایی کردند.
14:18 شمار شهدای غزه به 23 نفر رسید. در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جبالیا در شمال نوار غزه دو فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند تا شمار شهدای حملات اسرائیل به مردم فلسطین از روز چهارشنبه تاکنون به 23 شهید برسد.
14:17 وحشت صهیونیست‌ها به روایت تصویر.
14:16 رئیس حزب کارگر اسرائیل خواهان جبران خسارات اقتصادی صهیونیست‌ها شد. «شلی یاکیمویچ»، رئیس حزب کارگر رژیم صهیونیستی در سفر به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی، تاکید کرد که کابینه این رژیم باید هرینه‌هایی را که تجار و کارکنان مناطق آسیب دیده از راکت‌های حماس متحمل شده‌اند، جبران کند.
13:52 صدها موشک دیگر به سوی اسرائیل شلیک خواهد شد. «آوی دیختر» وزیر جبهه داخلی اسرائیل اعلام کرد انتظار می‌رود طی روزهای آتی صدها موشک دیگر به سوی اسرائیل شلیک شود.
13:50 اسرائیل از فرار شهرک نشین‌ها جلوگیری می‌کند. وزارت راه و ترابری اسرائیل 13 خط اتوبوس را مسدود کرده است تا شهرک نشینان نتوانند شهرهای خود را که از روز گذشته هدف حملات گسترده گردانهای قدس و مقاومت قرار دارد، ترک کنند.
13:46 چندین جاده در جنوب فلسطین اشغالی از بیم موشک‌های مقاومت مسدود شد. پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع» از مسدود شدن چندین بزرگراه و جاده نزدیک به غزه خبر داد. بنا بر این گزارش این بزرگراه‌ها در سایه وضعیت امنیتی جنوب فلسطین اشغالی مسدود شده است.
13:43 اسرائیل با «گنبد آهنین» در توقف حملات موشکی مقاومت ناتوان ماند. «صفوت زیات» کارشناس نظامی و راهبردی مصری با تاکید بر اینکه جنگی که اکنون در جریان است نبرد اراده‌ها است، افزود: اسرائیل حافظه ضعیفی دارد و فراموش کرده است که در توقف حملات موشکی مقاومت با استفاه از گنبد آهنین نیز ناتوان ماند.
13:28 وزیر امور خارجه تونس شنبه راهی غزه می‌شود. پس از سفر روز جمعه «هشام قندیل» نخست وزیر مصر به غزه، «رفیق عبدالسلام»‌ وزیر امور خارجه تونس نیز روز شنبه راهی نوار غزه خواهد شد.
13:27 نیروهای مقاومت خودرو پخش تلویزیونی را منهدم کردند. رسانه‌های صهیونیستی از انهدام یک دستگاه خودرو پخش تلویزیونی در جنوب فلسطین اشغالی بر اثر برخورد یک موشک ضدتانک با آن، خبر دادند.
13:26 حمایت «اشتون» از حملات اسرائیل به نوار غزه. «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه نگرانی عمیق خود دربار خشونت‌ها در سرزمین اشغالی را ابراز داشت.
13:15 نظامیان اسرائیل از ترس موشک‌ها در سرویس بهداشتی مخفی می‌شوند. با زخمی شدن سه نظامی اسرائیلی در یکی از پادگان های نظامی در اشکول خانواده های این نظامیان، ارتش را متهم کردند که مکان های امن برای نظامیان در نظر نمی‌گیرد.
13:15 گزارش تصویری از آثار حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه. اسرائیل از عصر روز چهارشنبه تاکنون 500 بار غزه را آماج حملات خود قرار داد و طی آن تاکنون 21 نفر شهید و نزدیک به 150 نفر زخمی شده‌اند.
13:07 سیصد خانوار اسرائیلی از وحشت جنوب فلسطین اشغالی را ترک کردند. شبکه خبری المنار خبر داد حدود 300 خانوار اسرائیلی جنوب اسرائیل را از ترش و وحشت ترک کردند.
12:50 قندیل: نمی‌توان در مقابل تراژدی فلسطین سکوت کرد. نخست وزیر مصر در سفر به غزه گفت: فلسطین تنها دولت جهان است که اشغال شده و در محاصره قرار دارد، این یک تراژدی است که نمی‌توان مقابل آن سکوت کرد.
12:43 درخواست آمریکا برای افزایش فشار بین‌المللی بر حماس. در حالی که حملات و تجاوزات اسرائیل به غزه در جنگی که رژیم صهیونیستی آغازگر آن بود، با شدیدترین تمرکز ادامه دارد، آمریکا از دولت‌هایی که تاثیر زیادی بر حماس دارند، مانند ترکیه و مصر و برخی کشورهای اروپایی خواست تا بر حماس برای پایان درگیری‌ها فشار بیاورند.
12:40 فیلمی از بمباران شبانه غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی. بمباران مناطق مسکونی در غزه همچنان ادامه دارد و تازه‌ترین آمارها از شهادت حداقل 21 فلسطینی در این حملات حکایت دارد.
12:10 نتانیاهو باز هم خلف وعده کرد. رژیم صهیونیستی بر خلاف وعده بنیامین نتانیاهو مبنی بر توقف موشک باران غزه در جریان حضور نخست وزیر مصر در این باریکه، با حمله به جبالیا یک شهروند فلسطینی را شهید و چند نفر دیگر را زخمی کرد.
12:07 دو کودک فلسطینی در حمله اسرائیل به شهادت رسیدند. در حمله جدید اسرائیل به شمال نوار غزه دو نفر از جمله یک کودک شهید و هفت نفر دیگر که بیشتر آنان کودکان هستند، زخمی شدند.
12:07 بان‌کی‌مون هفته‌ آینده به اسرائیل می‌رود. «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل قرار است هفته آینده به اسرائیل سفر کند. این سفر با هدف پایان دادن به درگیری‌ها و برقراری آتش‌بس میان غزه و اسرائیل انجام می‌شود.
12:05 نیروهای مقاومت یک خودروی اسرائیلی را هدف قرار دادند. شبکه تلویزیونی المنار لبنان با اعلام هدف قرار دادن یک خودروی اسرائیلی به جزئیات بیشتری در این باره اشاره‌ای نکرد.
11:56 یک شهید و 3 مجروح در حملات جدید اسرائیل به غزه. شبکه خبری الجزیره اعلام کرد در دور جدید حملات جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه در روز سوم،‌ یک فلسطینی شهید و سه نفر دیگر مجروح شدند. با توجه به شهدای جدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه، شمار شهدا از روز اول تا کنون به 21 شهید رسیده است.
11:56 انفجار غزه را به لرزه در آورد. منبع این انفجار نامعلوم است و از تلفات احتمالی آن نیز گزارشی نرسیده است. قندیل امروز در سفری چند ساعته به همراه یک هیئت مصری وارد غزه شد.
11:54 ارتش صهیونیستی: به 500 هدف در غزه حمله کردیم. ارتش اسرائیل که به شکلی گسترده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات جنگی خود طی سه روز اخیر استفاده می‌کند، در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرده که تاکنون به 500 هدف در غزه حمله کرده است که 250 مورد از این حملات شب گذشته رخ داده است.
11:47 «قندیل» و «هنیه» به عیادت مجروحان حملات صهیونیست‌ها رفتند. «اسماعیل هنیه» نخست‌وزیر فلسطین به همراه همتای مصری‌اش «هشام قندیل» برای عیادت از مجروحان حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه، به بیمارستان «شفاء» رفتند.
11:37 اصابت 20 راکت مقاومت به منطقه «اشکول» در اراضی اشغالی. منابع صهیونیستی از اصابت 20 فروند راکت شلیک شده توسط حماس به منطقه «اشکول» در اراضی اشغالی خبر داده‌اند. تعداد راکت‌های شلیک شده از سوی مقاومت تاکنون بیش از 300 فروند بوده است.
11:37 ارتش اسرائیل تعداد سامانه‌های گنبد آهنین در جنوب فلسطین اشغالی را افزایش می‌دهد. نیروی هوایی اسرائیل قصد دارد یک سامانه گنبد آهنین دیگر را برای جلوگیری از نفوذ موشک‌های مقاومت به کار بگیرد.
11:34 جنگنده‌های اسرائیلی منزل رهبر گردان‌های قسام در غزه را هدف قرار دادند. در حالی که نخست وزیر مصر برای دیدار با مقامات حماس وارد غزه شده است، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزل «محمد ابو شماله» از رهبران گردان‌های قسام وابسته به حماس را مورد هدف قرار دادند.
11:15 اسرائیل به خدمت گرفتن 16 هزار نیروی نظامی ذخیره را آغاز کرد. برخی منابع خبری از آغاز به خدمت گرفتن 16 هزار نیروی نظامی ذخیره توسط ارتش اسرائیل خبر می‌دهند. راشاتودی و العربیه از جمله منابعی هستند که این خبر را تایید کرده‌اند.
11:02 معاون نتانیاهو غزه را به حمله زمینی تهدید کرد. موشه یعلون تهدید کرده است که اگر حماس آتش‌بس بلندمدت را نپذیرد، نیروهای نظامی اسرائیل دست به حمله زمینی به غزه می‌زنند.
10:39 نخست وزیر مصر وارد غزه شد. هشام قندیل در حالی وارد غزه می‌شود که اسرائیل از دو روز پیش حمله هوایی به غزه را آغاز کرده است.
03:52 نتانیاهو گسترش عملیات نظامی در غزه را تصویب کرد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل طرح گسترش عملیات نظامی در غزه را تصویب کرد که بر اساس آن از امشب شدت خواهد گرفت.
03:41 وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی حملات موشکی مقاومت را بی‌سابقه دانست. «آفی دیختر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات موشکی مقاومت به تل آویو گفت: شب گذشته، شب سختی بود که مانند آن از زمان تشکیل حکومت اسرائیل اتفاق نیافتاده بود.
03:32 اسرائیل در دور جدید حمله به غزه سه بار مناطق مختلف آن را هدف قرار داد. در حمله اسرائیل به منطقه دوار المالیه در غرب شهر غزه دو نفر زخمی شدند. اسرائیل به دیر البلح در مرکز غزه نیز حمله کرد . آماری از خسارت های مالی و انسانی ناشی از این حمله در دست نیست.
02:40 صدای انفجاری مهیب در نزدیک ساختمان مجلس قانون گذاری فلسطین در شهر غزه درپی بمباران مجدد جنگنده‌های صهیونیست شنیده شد.
02:39 ارتش اسرائیل طی یک سلسله حملات مرز فلسطین با مصر را هدف قرار داد. ارتش اسرائیل که پس از چندین ساعت آرامش نسبی حملات جدید خود را به غزه آغاز کرد، مرز فلسطین با مصر را هدف حملات خود قرار داد.
02:20 هواپیمای سرنگون شده اسرائیل توسط مقاومت+ فیلم
02:14 صدای انفجارهای شدیدی در غزه به گوش رسید. شبکه خبری المنار لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد که انفجار قوی در نزدیکی شورای قانونگذاری فلسطین در غزه شنیده شده است.
02:06 موج جدید حملات هوایی اسرائیل به غزه آغاز شد. اسرائیل پس از چند ساعت آرامش نسبی دور جدید حملات هوایی خود به نوار غزه را دوباره از سر گرفت.
01:34 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تدابیر امنیتی ویژه‌ای امروز در نماز جمعه مسجد الاقصی به اجرا درخواهد آورد+فیلم
01:11 اولاند با نتانیاهو تلفنی گفت‌وگو کرد. رئیس جمهور فرانسه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره جدیدترین تحولات در فلسطین اشغالی با یکدیگر رایزنی کردند.
01:09 حماس: واکنش مقاومت بسیار قاطع خواهد بود. «علی برکه» نماینده جنبش حماس در لبنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری المنار لبنان گفت: ریختن خون ملت فلسطین از امروز به بعد جایز نیست زیرا برد موشک های مقاومت به تل آویو می رسد و اگر دشمن بخواهد ملت ما را هدف قرار دهد واکنش مقاومت بسیار قاطع خواهد بود.
00:59 حملات موشکی نیروهای مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی به مجروح شدن 80 صهیونیست منتهی شده است. مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی بیش از 200 بار شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف قرار داده و تاکنون 4 صهیونیست کشته شدند.
00:53 شمار شهدای فلسطین به 20 نفر رسید. سالم ثابت فرمانده گردان الاقصی از حمله صهیونیست‌ها نجات یافت ولی در ادامه حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه سه فلسطینی دیگر شهید و 6نفر دیگر زخمی شدند.
اسرائیل از عصر روز چهارشنبه تاکنون 230 بار غزه را آماج حملات خود قرار داد و طی آن تاکنون20نفر شهید و نزدیک به 150 نفر زخمی شده‌اند.لیست اخبار
Gaza