تظاهرات ضد اسرائیلی در 50 نقطه جهان

به نقل از خبرگزاری فارس: هزاران نفر از مردم امروز با برگزاری تظاهرات در 50 نقطه جهان در حمایت از غزه، جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت‌های آمریکا از این رژیم را محکوم کردند.


به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، ده‌ها هزار نفر در نقاط مختلف جهان در محکومیت حمله به غزه تظاهرات کردند به طوری که نشریه گلوبال پست آمریکا اعلام کرده امروز بیش از 50 تظاهرات در نقاط مختلف جهان در حمایت از فلسطین برپا شده است.
بنابراین گزارش خبرگزاری‌ها امروز در پایتخت کشورهای مصر، لبنان، ایران، مالزی و یمن هزاران نفر تظاهرات کردند.

فلسطین
خبرنگار الجزیره گزارش داد که امروز در نابلس و رام‌الله در اعتراض به حملات صهیونیست‌ها تظاهرات کردند، تعدادی از رهبران حماس در فتح و فعالان سیاسی فلسطین در این تظاهرات حضور داشتند.

مصر
امروز قاهره نیز عرصه تظاهرات ضد صهیونیستی مصری‌های خشمگین بود. معترضان خواستار قطع رابطه با اسرائیل شدند و از تمام کشورهای اسلامی خواستند تا دیپلمات‌های اسرائیلی را اخراج کنند و روابط با تل‌آویو را قطع کنند.
این تظاهرات با عنوان «یاری غزه»‌ برگزار شد و علاوه به میدان التحریر قاهره در دیگر شهرها مصر نیز معترضان به خیابان آمدند.
همچنین تلویزیون مصر اعلام کرده که در مقابل دفتر اتحادیه عرب نیز تظاهرات برگزار شده که معترضان خواستار قطع رابطه با تل‌آویو شدند.

لبنان
آوارگان فلسطین در نقاط مختلف لبنان نیز تظاهرات کردند و ترور «احمد الجعبری»‌از فرماندهان مقاومت را محکوم کردند.
فلسطینی‌ها در اردوگاه الحلوه صیدا در حالی که پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند، خواستار شکل گیری جبهه‌های نبرد عربی در حمایت از مردم غزه شدند.
در بیروت نیز معترضان مقابل دفتر سازمان ملل در لبنان تظاهرات کردند.

یمن
صنعا نیز امروز محل تجمع هزاران یمنی بود که با عنوان «یاری فلسطین» تظاهرات کردند.
یمنی‌ها برای شهدای فلسطینی نماز خواندند و از احزاب مذهبی خواستند تا دستور جهاد به نیروهایشان بدهند.

مالزی
منابع خبری از مالزی نیز گزارش دادند که در کوالالامپور پایتخت این کشور مردم با دعوت سازمان‌های خیریه تظاهرات کردند و حمایت‌های کاخ سفید از رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.
تظاهرات کنندگان مقابل سفارت آمریکا در مالزی علیه سفیر واشنگتن شعار دادند و تأکید کردند که کاخ سفید از اقدامات غیر اسنانی اسرائیل حمله می‌کنند.

ایران
امروز مردم ایران نیز با برگزاری تظاهرات در سراسر کشور و با سردادن شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «خانه تو خانه من هم هست» با مردم غزه همدردی کردند.

ترکیه
هزاران ترکیه‌ای نیز پس از نماز جمعه در شهرهای مختلف علیه اسرائیل تظاهرات کردند.
معترضان مقابل مساجد الفاتح و بایزید استانبول تظاهرات کردند.
در ترابوزان، دیاربکر و ازمیر نیز شهروندان ترکیه‌ای با پرچم‌های فلسطین علیه اسرائیل شعار دادند.لیست اخبار
Gaza