سه شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۸۹

به گزارش فارس به نقل از روزنامه اماراتي "الخليج "، شيخ "تيسير التميمي " مفتي قدس تاكيد كرد كه رژيم صهيونيستي در پايه‌هاي مسجدالاقصي مواد شيميايي تزريق كرده‌، تا با اولين زلزله، اين مكان مقدس فرو بريزد.
وي در گفت‌وگو با روزنامه تونسي "الاسبوعي " گفت: حفاري‌هايي كه اسرائيل در قدس اشغالي انجام داده است خطرات زيادي دارد و به حدي رسيده كه مي‌توان گفت مسجدالاقصي اكنون به نوعي در هوا معلق است.
وي افزود: اسرائيلي‌ها تمام سنگ‌هاي سخت و صخره‌ها را از زير مسجدالاقصي خارج كرده‌اند و مواد شيميايي مختلفي را در زير اين مسجد جاسازي كرده‌اند تا جايي كه موجب سست شدن اركان مسجدالاقصي و حتي ايجاد شكاف در ديوارهاي مسجدالاقصي شده است.
مفتي قدس تصريح كرد كه اشغالگران اميدوارند كه با يك زلزله يا پس‌لرزه مسجدالاقصي ويران شود تا معبد جعلي و موهوم خود را در اين مكان بنا نهند. در سايه چنين جناياتي سكوت دو جهان اسلامي و عربي در در حالي است كه در چارچوب طرح 2020، عمليات احداث تونل زير مسجد الاقصي همچنان ادامه دارد. بطوريكه تاكنون تونل‌هاي بسياري در اين نقطه حفر و چندين كنيسه هم احداث شده تا سازمان‌ها و گروه‌هاي تندروي صهيونيستي به بهانه برگزاري جشن‌ها و اعياد يهودي، صحن‌هاي مسجد الاقصي را اشغال نموده و موجب درگيري‌هاي خشونت‌باري بين شهروندان فلسطيني و صهيونيست‌ها شوند.<< بعدی لیست اخبار قبلی >>
Gaza