سه شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۸۹

خبرگزاري فارس: يك گزارش آمريكايي از برنامه‌ريزي رژيم صهيونيستي براي اشغال نوار غزه و بخشهاي مهم لبنان و حمله به سوريه خبر داد.
به گزارش فارس، بر اساس يك گزارش آمريكايي كه مركز سياست‌هاي خاورميانه واشنگتن آن را تدوين كرده است و بخشهايي از آن را روزنامه آمريكايي "ورلد تريبون " منتشر كرده است، رژيم صهيونيستي در حال برنامه‌ريزي براي اشغال كامل نوار غزه، سيطره برجنبش حماس و اشغال بخش‌هاي مهم و حياتي لبنان است.
"جفري وايت " مسئول سابق وزرات دفاع آمريكا كه اين گزارش را تدوين كرده است، گفت: ارتش اسرائيل تلاش خواهد كرد تا به عملكرد نظامي خود در مقايسه با جنگ 33 روزه عليه نوار غزه بهبود ببخشد.
وايت در بخشي از اين گزارش 64 صفحه‌اي اظهار مي‌دارد كه درگيري ميان اسرائيل و حزب‌الله آغاز خواهد شد اما سريع دامنه آن گريبانگير جنبش حماس نيز خواهد شد.
وي تصريح كرد كه جنگ احتمالي آتي اسرائيل عليه لبنان مانند جنگ 2006 نخواهد بود بلكه بسيار سرنوشت‌ساز خواهد بود و چهره منطقه را تغيير خواهد داد.
وايت افزود: اسرائيل در حال حاضر خود را براي آغاز يك جنگ در جبهه‌هاي مختلف از جمله نوار غزه و اشغال بخش عمده‌اي از اراضي اين منطقه آماده خواهد كرد و بخشهاي مهمي از اراضي لبنان را نيز تحت اشغال خود درخواهد آورد.
بر اساس اين گزارش، رژيم صهيونيستي نيروها و زيربناهاي سوريه را نيز كه از حزب‌الله حمايت مي‌كنند، هدف قرار خواهد داد.
وايت در اين گزارش تاكيد كرده است كه در صورت آغاز جنگ اسرائيل عليه حزب‌الله و همپيمانان آن، ارتش اسرائيل براي مقابله با ائتلاف حماس، حزب‌الله و سوريه آماده مي‌شود. وي پيش‌بيني مي‌كند كه راهبرد نظامي اسرائيل برپايه استفاده از نيروي هوايي و دريايي باشد تا از اين راه سامانه موشكي حزب‌الله را تخريب كند. از سوي ديگر تلاش خواهد كرد تا از مشاركت سوريه در اين جنگ جلوگيري كند.
اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي در جنگ‌هاي اخير خود شكست سختي از گروهها مقاومت خورده و افسانه شكست‌ناپذيري آن فرو ريخته است. به همين دليل كارشناسان سياسي انتشار چنين گزارشهايي را صرفا جنگ رواني عليه مقاومت در منطقه مي‌دانند و حزب‌الله لبنان بارها اعلام كرده است كه براي دفاع از حاكميت ارضي لبنان كاملا آماده است و رژيم صهيونيستي را از حمله به خاك لبنان پشيمان خواهد كرد. از سوي ديگر ائتلاف سوريه، لبنان و نيروي مقاومت فلسطين مستحكم‌تر از گذشته است و به نظر مي‌رسد صهيونيست‌ها در صورت آغاز جنگ بار ديگر وارد يك باتلاق خواهند شد كه چه بسا به شكست مفتضحانه‌اي منجر شود.<< بعدی لیست اخبار قبلی >>
Gaza