پنجشنبه ، ۱ مهر ۱۳۸۹

روزنامه لبناني 'الاخبار' نوشت: سفارت آمريكا در لبنان از اتباع خود خواست تا طي يك هفته لبنان را ترك كنند.
به گزارش ايرنا از بيروت، الاخبار روز چهارشنبه با بيان اين خبر افزود: سفارت آمريكا بدون شرح و توضيح خود از نگراني امنيتي در لبنان، از اتباع خود خواست تا به دليل اوضاع امنيتي بيروت، طي يك هفته لبنان را ترك كنند.
همچنين اين سفارت از اتباع خود خواست تا در صورت باقي ماندن در لبنان از حضور در برخي از مناطق لبنان خودداري كنند.
اين در حالي است كه سفارت امريكا در لبنان با صدور بيانيه اي ،درخصوص متن اين خبر با روزنامه الاخبار به مناقشه پرداخته است ولي مسئولان اين روزنامه بر صحت كامل خبر خود تاكيد دارند.
در همين باره، منابع آگاه ‌آمريكايي به روزنامه لبناني 'النهار' گفتند كه 'ميشل فلورنوي' معاون وزير دفاع آمريكا در امور سياسي در صدر يك هيات از وزارت دفاع آمريكا براي گفت وگو با مسوولان لبناني وارد بيروت خواهد شد.
پيش از اين سفارتخانه‌هاي فرانسه و انگليس در بيروت به اتباع خود هشدار داده بودند كه به دلايل امنيتي به برخي از مناطق لبنان به خصوص ضاحيه در جنوب بيروت كه محل سكونت شيعيان بيروت است، سفر نكنند.
پايگاه اطلاع رساني سفارت فرانسه در بيروت از اتباع فرانسوي خواست تا از سفر به برخي از مناطق لبنان از جمله مناطق مرزي جنوب و مناطقي كه در جنوب جزين، درياچه قرعون، راشيا، ضاحيه در جنوب لبنان و اطراف اردوگاه‌هاي فلسطيني در طرابلس و صيدا است خودداري كنند.
از طرف ديگر سفارت انگليس در بيروت از طريق پايگاه اطلاع رساني‌اش از اتباع خود خواست تا از رفت و آمد به برخي از مناطق لبنان بخصوص اردوگاه هاي فلسطيني و منطقه جنوب رود ليطاني به دلايل امنيتي خودداري كنند.
اين سفارت همچنين نسبت به مورد تهديد واقع بودن منافع انگليس و كشورهاي غربي در انفجارهاي لبنان هشدار داد.
برخي از تحليل گران لبناني هشدارهاي جديد سفارت فرانسه را با ضمانت هايي را كه نيكلا ساركوزي رييس جمهوري فرانسه از بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي مبني بر جانبداري از نيروهاي فرانسوي فعال در نيروهاي حافظ صلح بين‌الملل (يونيفيل) مستقر در جنوب لبنان در صورت وقوع هرگونه درگيري درخواست كرده بود ربط دادند و آن را ادامه نگراني‌هاي ساركوزي قلمداد كردند.<< بعدی لیست اخبار قبلی >>
Gaza